flaga flaga flaga

Opakowania kartonowe są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Kluczowe znaczenie ma często ich trwałość i wytrzymałość, a aby je osiągnąć konieczne jest ich odpowiednie uszlachetnienie. W tym celu można wykorzystać jedną z wielu dostępnych metod, które wzmocnią karton i poprawią jego walory wizualne.

Jaką metodę najlepiej wybrać?

Tak naprawdę odpowiednie dostosowanie opakowania uzależnione jest od jego dokładnego przeznaczenia. Zdecydowanie za jedną z najbardziej popularnych metod uszlachetniania kartonów można uznać kaszerowanie, czyli metodę, która polega na tym, że skleja się ze sobą przynajmniej dwa arkusze materiału. Najczęściej jest to połączenie cieńszego z grubszym. Wykorzystuje się do tego specjalne maszyny. Kolejną metodą jest laminowanie, czyli foliowanie opakowań. Celem tej metody jest przede wszystkim podniesienie walorów estetycznych. Dzięki niemu ponadto nie pękają krawędzie kartonu, co jest doceniane przez wielu producentów i sprzedawców.

Popularnym rozwiązaniem jest również hot-stamping, czyli wytłaczanie na gorąco. Dzięki niej możemy stworzyć wspaniałe pozłacane i posrebrzane nadruki, które wykazują się wysoką trwałością i prezentują się estetycznie oraz profesjonalnie. Innym rozwiązaniem jest lakierowanie UV, które również posiada wielu zwolenników. Bardzo poprawia ono trwałość kartonu i nawet cienki materiał zyska na sztywności i całe opakowanie będzie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Jaką metodę uszlachetniania pudełek kartonowych wybrać?

Kwestię tę należy rozważyć indywidualnie dla konkretnego produktu. Opakowanie powinno spełniać nasze oczekiwania i sprawdzić się w użytkowaniu. Musi więc zostać zaprojektowane z myślą o konkretnym asortymencie lub firmie. W ten sposób stworzymy opakowanie, które przypadnie do gustu klientom i będzie dobrze sprzedawać i prezentować nasz produkt. Jeśli mamy wątpliwości, jak się za to zabrać, to najlepiej poprosić o pomoc profesjonalną firmę, która zajmuje się takimi realizacjami i posiada doświadczenie.

Previous Post Next Post