flaga flaga flaga

Etykiety są wykorzystywane w bardzo wielu branżach. Ich zadaniem jest wygodne i wyraźne znakowanie towaru – zarówno w formie opakowań jednostkowych, jak i elementów wielkogabarytowych. Jednak jak drukować etykiety w sposób ekonomiczny?

Jak drukować etykiety?

Dwa główne sposoby na uzyskanie wysokiej jakości etykiet to druk termiczny i druk termotransferowy.

Druk termiczny wykorzystuje specjalne etykiety papierowe, podatne na działanie głowicy drukującej, która wykorzystuje efekt termiczny. Etykiety tworzone przy pomocy tej metody sprawdzają się m.in. do oznaczania dokumentacji. Nie są jednak odporne na niekorzystne warunki, dlatego należy stosować je wewnątrz pomieszczeń.

Z kolei metoda termotransferowa bazuje na wykorzystaniu tzw. kalki barwiącej. To właśnie ona w kontakcie z głowicą przenosi na podłoże barwnik. Ekonomiczność procesu zależy m.in. od rodzaju zastosowanej kalki. Jedną z najlepszych propozycji jest kalka woskowa.

Co zrobić, żeby drukowanie etykiet było ekonomiczne?

Etykiety, w tym etykiety wielowarstwowe, są niewątpliwie bardzo wygodnym sposobem oznaczania dokumentów i produktów. Jednak w przypadku dużej ilości takich etykiet duże znaczenie ma usprawnienie procesu ich produkcji oraz zmniejszenie ceny jednostkowej.

Jak można to zrobić? Duże znaczenie ma określenie potrzeb. Jesteśmy wtedy w stanie dopasować technikę drukowania do aktualnych wymagań. Drugim ważnym czynnikiem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Drukowanie etykiet jest bowiem złożonym, zaawansowanym technologicznie procesem, który wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Pewnego zasobu informacji wymaga także optymalizacja działania.

Jeśli więc chcesz wykorzystać zalety, jakimi wyróżniają się wysokiej jakości etykiety, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.

Previous Post